top of page

יותר מזה אנחנו לא צריכים


מה אנחנו צריכים יותר ממזג אויר מושלם, אוכל טוב, יין צונן והרבה כחול של ים? לא הרבה.

אז בתוך כל הטרוף שמתחולל כאן, החלטנו בהחלטה של רגע "לנצל" את הסגר, החגים ואת יוון הירוקה ולעשות לעצמנו קצת אסקפיזם, חופשה שהיא לא פחות ממסtז' מפנק לנפש העייפה של כולנו. בגלל שאני אופטימית ומאמינה כי עוד נכונו לנו ימים טובים, ובגלל שאני מאמינה שבדברים טובים צריך לחלוק, קבלו ממני באהבה טעימה קטנה מכל הטוב הזה

עוד לפני החגים התגנבה לליבי המחשבה על להרים רגלים מול ים כחול. מי שמכיר אותי יודע שבטן גב זה לא בדיוק ה CUP OF TEA שלי אבל זה ממש מה שהתחשק לי.

וכך, בערב ראש השנה, בין אפיית חלות לסידורים אחרונים מצאנו את עצמנו "תופרים" את אסקפיזם מושלם.


הימים שלפני היו מרוץ של בדיקות, מילוי טפסים, והרבה התרגשות, ומיד אחרי החג חמושים בבדיקות קורונה שליליות, מלאי טפסים והרבה תחושות חיוביות בבטן ובלב יצאנו לחופשה.

היעד - כרתים, המלון: Domes of Elounda ומעבר לזה הכל פתוח.


שעה וחצי טיסה במסכות הביאה אותנו לשדה התעופה הקטן של הרקליון, בירת האי. חצי שעה נוספת (וארגון מופתי בצד היווני) והנה אנחנו בדרכנו למלון. נוסעים בכביש הצר, משמאלנו ים כחול גדול ואפשר היה ממש להרגיש את הלב מתרחב לו בבית החזה, ונרגע, פשוט נרגע.


Domes Of Elounda

היית או חלמתי חלום? לא יכולנו לבקש לעצמנו מקום קסום יותר להעביר בו את החופשה שלנו. החדרים, האווירה, השרות (הו... השרות...), הוא כל מה שיכולנו לחלום עליו. המלון משקיף אל מימיו הכחולים של מפרץ אלונדה ובאמצעו מזדקר בגאווה אי המצורעים - ספינלונגה.


סביבנו, שני כפרים מקסימים שסיפקו תפאורה יוונית נפלאה לחופשה שלנו. מימנינו אלונדה, כפר דייגים קטן, עמוס חנויות מזכרות לתיירים, מסעדות קטנות שנושקות למים ורחש גלים. את הדרך מהמלון לכפר הזה עשיתי פעמים רבות בריצת הבוקר שלי. בשעת בוקר מוקדמת כשקרניים ראשונות של שמש מציצות מבעד לעננים, הכפר נגלה במלוא הדרו.

בתי הקפה אט אט נפתחים, קולות קרקוש ספלי קפה נשמע מהם, ודייגים עייפים מציגים את שללם מן הלילה האחרון - יוון במלוא תפארתה

ומשמאלנו פלאקה - שהוא בדיוק מה שעולה בראש כשחושבים על כפר יווני קטן. קטן ומרוכז, מעורר את כל החושים כמו אספרסו כפול באמצע היום.

צעידה ברחוב הראשי הביאה אותנו די מהר למרכז הכפר ובו חנויות קטנות וצבעוניות, שביקור בכל אחת מהן הוא בעיקר חוויה לעיינים, ושמחה גדולה ללב.

כרתים הוא אי מקסים ואין כמו טיולים קצרים כדי לחיות אותו. כפרים קטנים, חופים נפלאים אלה דברים שאותי משמחים. Volisma Beach - כאן באמת התרחב הלב עד שכמעט לא נותר עוד מקום בבית החזה. חול לבן, ומים בצבע טורקיז הם ללא ספק המתכון הבטוח לנפש בריאה, והחוף הזה מספק את הסחורה. תמורת יורויים בודדים השכרנו מיטות שיזוף, והכוסות שלנו באלכוהול משובח - והרי לכם מתכון לשמחה גדולה.


אחרונה וחביבה כל כך הייתה Irapetra שקיבלה את פנינו, מלאת סימטאות וחנויות קטנות. אולם הדבר הטוב באמת היה המסעדה שבה אכלנו. טברנה קטנה בשם Gorgona - נחה לה על חוף ימה של העיירה הקטנה, אותנטית כל כך שהרגשנו שכל חיינו אנחנו כאן אין לנו מושג מה אומר השם, אבל לנו הוא עשה טוב על הלב. שולחן עמוס כל טוב קיבל את פנינו - דגים טריים ומיני תבשילים לא השאירו אף אחד מאיתנו רעב, יין וראקי נמזגו לכוסות - יאמאס!!


מזג אוויר מושלם, המשפחה שלנו, אוכל טוב, יין צונן, וחברים טובים - יותר מזה אנחנו לא צריכים. כרתים הייתה טובה אלינו ועל כך תודה גדולה


Comments


כתבות אחרונות

אפרת גילאון, הבעלים והמייסדת של  סטודיו האוצרת,
אוספת זיכרונות ומטפלת בהיסטוריות מצולמות של משפחות.

הסטודיו עוסק באיסוף ההסטוריה הבלתי כתובה שלכם – התמונות שלכם,
בארגונם ואריזתם באלבומים ייחודיים בהתאמה אישית.

 

שיטת העבודה בסטודיו מעניקה ללקוחותיו מן הרגע הראשון את התחושה שהם באו להנות ולהתרגש מהתהליך כולו. הלקוחות הם שותפים מלאים לדרך וכבר במהלכה שבים ומתרגשים מחוויות, זכרונות ורגעים מרגשים שהולכים, נאספים ונארזים לאלבום ייחודי ומרגש במיוחד עבורם, ועבור הדורות הבאים.

רוצה לאסוף את הרגעים המגשים במסע חייך כך שתוכלי לחזור אליהם ולהתרגש, בכל פעם מחדש?
מלאי את הפרטים הבאים:

bottom of page